Uniwersytet Ignatianum w Krakowie - Centralny System Uwierzytelniania
Strona główna

Psychologia, jednolite studia magisterskie, niestacjonarne

Informacje o programie studiów

Kod: PSY-NJ
Nazwa: Psychologia, jednolite studia magisterskie, niestacjonarne
Tryb studiów: niestacjonarne
Rodzaj studiów: jednolite magisterskie
Czas trwania: 5-letnie (10 semestrów)
Kierunki, specjalności i specjalizacje poznawane w ramach wszystkich toków nauczania programu Kierunki: Psychologia
Kierunki, specjalności i specjalizacje poznawane tylko w ramach niektórych toków nauczania programu (związane z konkretnymi etapami). Kierunki do
wyboru:
Psychologia Psychologia kliniczna
Psychologia Psychokryminologia
Psychologia Psychologia zarządzania
Psychologia Wspomaganie rozwoju
Jednostki organizacyjne oferujące ten program studiów Jednostki: Instytut Psychologii (od 2013/2014) [ inne programy w tej jednostce ]

Jeśli interesują Cię konkretne, indywidualne wymagania, jakie musisz spełnić na aktualnym etapie studiów, to zajrzyj do modułu zaliczeń etapów:

moje zaliczenia etapów

Główne toki nauczania

Dodatkowe informacje

Warunki przyjęcia:

Podstawę przyjęcia na studia pierwszego stopnia i jednolite studia magisterskie stanowią wyniki egzaminu maturalnego lub odpowiednio wyniki egzaminu zagranicznego potwierdzonego świadectwem lub innym dokumentem uznanym w Rzeczypospolitej Polskiej za dokument uprawniający do ubiegania się o przyjęcie na studia wyższe. Kryterium kwalifikacyjnym na studia pierwszego stopnia oraz jednolite studia magisterskie jest konkurs-ranking wyników egzaminu maturalnego lub odpowiednio egzaminu zagranicznego.

Możliwe do uzyskania certyfikaty:
  • magister
Uprawnienia zawodowe:

Zadaniem studiów na kierunku psychologia, prowadzonych w Uniwersytecie Ignatianum w Krakowie, jest przekazanie Absolwentom wiedzy, umiejętności i kompetencji, dzięki którym będą mogli służyć integralnemu rozwojowi człowieka w wymiarze indywidualnym i społecznym. Absolwent zna zarówno ogólny, jak i pogłębiony stan wiedzy na temat teorii psychologicznej, metodologii badań psychologicznych oraz etyki zawodowej psychologa. Rozumie specjalistyczny język psychologiczny. Potrafi jednocześnie komunikować się z osobami, które nie są ekspertami w tej dyscyplinie. Jest gotowy do udziału w debatach, potrafi bronić swojego stanowiska, a także zmienić zdanie w obliczu trafnych kontrargumentów. Jest przygotowany pod względem wiedzy i umiejętności oraz wykazuje gotowość zarówno do prowadzenia badań z zakresu psychologii, jak i ich krytycznej oceny.

Absolwent posiada umiejętności potrzebne w praktyce psychologicznej, w szczególności z zakresu zastosowania teorii do opisu i wyjaśnienia zachowań ludzkich oraz zmiany tychże zachowań. Absolwent wykazuje się wiedzą przydatną w diagnozie inteligencji, osobowości i psychopatologii, a także gotowością do właściwego stosowania metod diagnostycznych oraz do sporządzania opinii psychologicznej. Adekwatnie do potrzeb potrafi wybrać i jest gotów zastosować odpowiednie formy pomocy psychologicznej w tym: doradztwa, poradnictwa psychologicznego oraz profilaktyki i promocji zdrowia psychicznego. Zna teoretyczne podstawy psychoterapii i jej rodzaje oraz szczegółowe zastosowania. Rozumie konieczność ustawicznego podnoszenia własnych kompetencji.

Dalsze studia:

Możliwość ubiegania się o przyjęcie do szkoły doktorskiej oraz na studia podyplomowe.

kontakt deklaracja dostępności mapa serwisu USOSweb 7.1.0.0-4 (2024-09-03)